HISTÓRIA KLUBU

Stolnotenisový klub, ktorý vznikol v roku 1971, kedy sa v družine na ZŠ Rázusova začal hrať stolný tenis pod vedením Ľudovíta Valárika. Klub vstupoval do tohto športu s cieľom vychovávať a starať sa o mládež.  Ľudovít Valárik je predsedom stolných tenistov dodnes. Cieľom s akým vstupuje oddiel do každej sezóny je naďalej sa venovať najmä mládeži. V súčasnosti je toho dôkazom, že v našich radoch nájdete štyroch slovenských reprezentantov: Mariána Majáka, Juraja Mudríka, Romana Rezetku, a Adriánu Cisarikovú. Títo hráči sa pravidelne zúčastňujú vrcholných svetových podujatí ako sú majstrovstvá Európy a sveta mládeže, majstrovstvá sveta stredných škôl a ďalších.

V súčasnosti (sezóna 2023/2024) má oddiel sedem mužských družstiev v desiatich ligách od extraligy, až po poslednú 9. ligu. Za tie roky existencie stolnotenisového klubu si do športovej haly našlo cestu už niekoľko stoviek hráčov. Klub vychoval niekoľko úspešných slovenských reprezentantov. V roku 2000 vyhral prvú slovenskú ligu a v roku 2007 sa stal majstrom Slovenska v súťaží družstiev mužov.

Cieľom do budúcna je výchova ďalších a ďalších slovenských reprezentantov, udržanie sa medzi elitou v mužskej extralige a zároveň rozšírenie tohto jedného z dvoch najpopulárnejších športov celej verejnosti. Veď v ktorom športe sa stretnete s tak výraznou konkurenciou, kde sú družstvá rozdelené od extraligy, cez 1. až  7. a niekde po 10. ligu. Jednotlivé základné informácie o nás nájdete v rozličných sekciách.

Ľ.Valárik zakladateľ stolnotenisového oddielu

Videovizitka: www.youtube.com/watch?v=RNhreOwwHiU

Ľudovít Valárik