Extraligisti budú bojovať o lepšiu pozíciu vo finále extraligy 11 - 12. apríla 2014

Post date: Apr 02, 2014 12:36:54 PM

Naši extraligisti odohrajú dva veľmi dôležité posledné zápasy pred finále extraligy. Tieto zápasy rozhodnú, kto obsadí tretiu priečku v tabuľke a tak si vytvorí lepšiu pozíciu vo finále extraligy kde sa v semifinále stretne 1 družstvo v poradí so štvrtým a 2. v poradí s tretím. Víťazi budú bojovať o titul Majstra SR družstiev 2014. Porazení budú bojovať o bronzové medaily.

Podarilo sa! Piatkový infarktový zápas s Račou trval viac ako tri hodiny a držal v napätí divákov aj hráčov do poslednej loptičky. Naši chlapci nezačali zápas najšťastnejšie. Zohraná dvojica Petráš - Blažek podľahla dvojici Šereda - Novota 1 : 3. V prvom kole dvojhier zvíťazil len Petráš, ktorý porazil Turčeka 3 : 1. V druhom kole zvíťazil Petráš aj Blažek, ale Maják v pätsetovom zápase podľahol Novotovi 2 : 3 a zrazu sme prehrávali 3 : 4. Pred tretím kolom dvojhier, keď sme chceli pomýšlať na víťazstvo museli sme vyhrať nasledujúce 3 dvojhry, lebo remíza nestačila na obsadenie 3. miesta. Nebolo veľa tých, ktorí verili v takýto obrat. Iskierku nádeje vykresal najskôr suverenný Petráš, ktorý porazil Novotu 3 : 1. Potom Blažek nedal šancu Šeredovi a zvíťazil hladko 3 : 0. Na posledný zápas za stavu 5 : 4 nastupoval na zápas Maják proti Turčekovi, hrali proti sebe hráči, ktorí nezískali v zápase zatiaľ ani jeden bod. Maják prvý set vyhral 11 : 9, v druhom pôsobil odovzdane a prehral 5 : 11, v treťom sete sa vypol k výbornému výkonu a vyhral set 11 : 7, v štvrtom sete viedol aj o štyri body, ale záver nezvládol a prehral 10 : 12. Piaty set bol riadný nervák. Hráči sa striedali vo vedení až do záveru, Maják prehrával 10 : 11, ale nakoniec si udržal pevné nervy a zvíťazil 13 : 11. V sobotu stačilo naším uhrať bod s Feromaxom Bratislava. Na stretnutie sme nastúpili bez Majáka. Zápas proti mužstvu, ktoré ma na súpiske 2 obranárov sa pre nás vyvíjal viac ako priaznivo. Po  vyhratej štvorhre , vyhral svoj zápas aj Petráš, Blažek v pätsetovom zápase podľahol Balážovi 2 : 3, ale keď Mudrík porazil Kalužného 3 : 1, viedli sme 3 : 1, a len dva zápasy nám chýbali k zisku bodu. Keď Petráš získal štvrtý bod cieľ sa zdal reálny. Potom, ale Blažek podľahol hladko Kalužnému 0 : 3 a Mudrík striedajúcemu Palčekovi 1 : 3. Potom, sme čakali , že Petráš získa 5 bod proti Kalužnému. Prvé dva sety vyhral hladko 11 : 6, 11 : 3, ale jasný zápas sa po treťom sete , ktorý prehral 11 : 13 stal drámou. Štvrtý set tiež prehral 10 : 12. V piatom sete vyčerpaný Petráš bojoval, ale prehral 9 : 11. Keď prehral Mudrík s Balážom 1 : 3 , prehrávali sme 4 : 5. Pred posledným zápasom, sme mali informáciu, že Rača prehrala v Galante 3 : 6 a tak posledný zápas bol už len formalitou v ňom Kapusta prehral vo vyrovnanom zápase s Palčekom 1 : 3. Chlapcom držíme palce vo finále extraligy. V Holíči nastupia v semifinále 11. apríla o 18.00 hod. proti STK Pezinok.