3. kolo SPM - mladší žiaci

Post date: Feb 01, 2014 9:12:5 PM

V sobotu 1.2.2014 sa konalo vvo Vrútkach 3. kolo SPM v kategórii mladší žiaci. Turnaja sa zúčastnilo 97 hráčov z celého Slovenska. Medzi nimi nechýbali ani naša osmička: Samuel Cyprich, Martin Kapusta a najmladší žiaci: Filip Delinčák, Michal Kapusta, Jakub Goldír, Radoslav Šramo, Marián Piala a Samuel Kubjatko. Z naších chlapcov sa oproti SPM v Košiciach podarilo Samkovi Cyprichovi opäť vrátiť medzi elitu a obsadil konečné 4. miesto. Filipko Delinčák vzhľadom na svoj vek si stále aj v tejto kategórii drží pozíciu medzi najlepšími , obsadil konečne 17 - 20 miesto. Martin Kapusta si oproti Košiciam mierne pohoršila obsadil 25 - 32 miesto. Najpríjemnejším prekvapením boli výkony Miška Kapustu, ktorý mal vylosovanú ťažkú základnu skupinu, ale zvládol ťažké zápasy a postúpil z druhého miesta tak ako na predchádzajúcich dvoch turnajoch. Čo, ale málokto predvídal sa začalo diať keď Miško v kvalifikácii porazil Adama Páleníka , ktorý je o dva roky starší hladko 3 : 1, potom takisto o dva roky staršieho Timoteja Kalinku zdolal presvedčivo 3 : 0. A senzácia bola tu Miško, ktorý bude ešte aj na budúci rok v kategórii najmladších žiakov sa prebojoval do hlavnej kvalifikácie medzi elitu mladších žiakov. Tu ho o postup medzi najlepšiu šesťnástku čakal o tri roky starší 18. hráč rebríčka mladších žiakov Damián Makúch, ktorému podľahol 0 : 3, ale nebola to taká jednoznačná záležitosť. Miška čakal potom ďalší zápas o umiestnenie na 17 - 20 mieste. Súperom mu bol 16 hráč rebríčka o tri roky starší Miroslav Macko. Miško, aj proti skúsenejšiemu súperovi bojoval znamenite a v dramatickom stretnutí zvíťazil 3 : 2. Pre Miška to bolo asi zatiaľ najcennejšie víťazstvo na turnajoch SPM. V nasledujúcom zápase Miško bojoval o umiestnenie o celkové 13 - 16 miesto. Za súpera mal opäť o tri roky staršieho Dávida Vica,  s ktorým prehral v dramatickom zápase 1 : 3. Celkové umiestnenie na 17 - 20 miesto je pre Miška vzhľadom na svoj vek vynikajúce a v neoficiálnom rebríčku mladších žiakov k 1.3.2014 sa posunie z 29 na 22 miesto . Miškovi blahoželáme a prajeme ďalšie športové úspechy. Treba ešte pochváliť aj Samka Kubjatku, ktorý je z naších chlapcov najmladší / 2006/ , že sa nezľakol aj o päť rokov starších hráčov a obsadil konečné 57 - 76 miesto.

Neoficiálny rebríček mladších žiakov k 1.3.2014