Víkend naších stolných tenistov

Post date: Mar 25, 2013 10:23:32 AM

V piatok 22.3 nastúpili naši extraligisti bez Petráša proti Stavoimpexu Holíč A, ktorý nastúpil aj s čínskou posilou Guanzhong Si, s ktorým Blažek aj Maják hrali vyrovnané zápasy: Blažek - Si  0 : 3 / -9,-5,-9 / Maják - Si 1 : 3 / 11, -6, -11, -10 /. Najmä Maják vo veľmi kvalitnom zápase bojoval , ale rozhodli väčšie skúsenosti čiňana. Holíču sme podľahli 2 : 6. Body sme získali vo štvorhre / Maják - Blažek / a Maják po viťazstve nad Fígeľom 3 : 1. V sobotu sme, ale dominovali a mužstvu ŠK ŠOG Nitra A sme nedali žiadnú šancu a zvíťazili sme presvedčivo 6 : 2. Za nás bodovali : Blažek 2,5, Petráš 1,5 , Maják 1 a Mudrík 1. Súbežne s týmto zápasom hrali prvoligisti zápas proti Rimavskej Sobote A, ktorú deklasovali 12 : 2. Výborný výkon podal Marián Kapusta, ktorý zvíťazil vo všetkých stretnutiach vrátane štvorhry a v tabuľke úspešnosti mu patrí veľmi pekné 12. miesto. Body: Kapusta 3,5, Mudrík 2,5 + 1  wo, Kubalík 2,5 + 1 a wo a Mariak 1. V pobedňajšom zápase sme hrali bez Mudríka , ale zviťazili sme nad Rožňavou 9 : 5. Pred posledným dvojkolom je už definitívne, že obsadíme veľmi pekné druhé miesto. V akcii boli aj treťoligisti, ktorí si bez väčších problémov poradili s Ružomberkom D 14 : 4 a S Lokcou 13 : 5. Bolo to posledné dvojkolo a naši obsadili v celkovom poradí druhé miesto za Zákopčím A , a to len preto ,že sme mali horšie skóre zo vzájomných zápasov.

V oblastných súťažiach sa tiež skončila sezóna pre nás veľmi úspešne. Čadca D postúpila do 4. ligy a Čadca E postúpila do 5.ligy. V nastávajúcej sezóne okrem 2. ligy budeme mať zastúpenie vo všetkých ligách.

V nedeľu bojovali naši mladší hráči v Pezinku v záverečnom 4. turnaji SPM. Najlepšie sa darilo R.Cyprichovi, ktrorý obsadil 10 miesto, jeho brat S.Cyprich 17 - 20 miesto. Naši najmladší sa v priamom súboji s mladšími žiakmi nestratili. Martin Kapusta a Filip Delinčák obsadili

33 - 48 miesto a najmladší Miško Kapusta 55 - 79 miesto. Celkovo na turnaji štartovalo 102 hráčov z celého Slovenska.

Výsledky

Tabuľka extraligy, Tabuľka 1.liga-východ, Tabuľka 3.ligy, Tabuľka 5.liga, Tabuľka 6.ligy, Tabuľka 7.ligy-sever