21. Majstrovstvá Slovenska najmladších žiakov

Post date: May 31, 2012 7:6:3 AM

Úspechy mladých stolných tenistov

Publikované: 06. 06. 2012 12:17 / autor R. Blažek /

Séria majstrovstiev Slovenska jednotlivcov v stolnom tenise pokračovala v Pezinku, kde o tituly bojovali vychádzajúce hviezdy. O tie v Čadci nie je núdza, na MSR sa prebojovali dvaja chlapci v kategórii najmladších žiakov, Samuel Cyprich a Filip Delinčák. Bratia Kapustovci si na svoju premiéru na slovenskom šampionáte budú musieť ešte rok počkať.

Filip Delinčák, vnuk trénera Ľudovíta Valárika ešte stále zbiera skúsenosti, keďže v kategórii najmladších žiakov bude ešte ďalšie dve sezóny. Samuel Cyprich je v turnajovom kolotoči len prvý rok, napriek tomu bol v Pezinku želiezkom v ohni pre klub MSK Čadca.

Slovenská štvorka vyhrala skupinu, keď ho ako tak potrápil len domáci stolnotenista Marek Jalovecký. V osemfinále Samuel zdolal Macka 3:0 a rovnako i s Papánkom z Novej bane vyhral 3:0. Po piatich víťazstvách v rade sa tak ocitol v semifinále! V ňom nestačil na svojho veľkého rivala Martina Kyseľa z Tvrdošína, neskoršieho víťaza celého podujatia. Samuel Cyprich sa však ziskom bronzu postaral o najväčší úspech v súťaži jednotlivcov v rámci MSK Čadca v sezóne 2011/2012. Rodáka zo Svrčinovca to však neutešilo. Ten napodobnil výkon Cisarikovej spred týždňa a pridal titul zo štvorhry. Spolu s Černákom z Nových Zámkov sa dostal až do finále, kde chlapci narazili na favoritov v podaní Diko-Kyseľ. „Naša“ dvojica však zahrala famózne a v závere mala viac šťastia i pevnejšie nervy, keď vyhrala piaty rozhodujúci set 14:12.

Bronz a zlato si tak zásluhou Samuela Cypricha odnáša MSK Čadca z MSR v Pezinku. A nielen to. Veľkým prísľubom do budúcnosti je účasť Filipa Delinčáka na takomto podujatí v jeho mladom veku, no ešte väčším prísľubom je vytvorenie skvelej partie a silného kolektívu v podaní Filipa Delinčáka, bratov Samuela a Radovana Cyprichovcov a Michala a Martina Kapustovcov, od ktorých by sa mali učiť aj ich starší a zatiaľ úspešnejší kolegovia

Zlatá a bronzová medaila pre Samka

Fotogalériu si môžte pozrieť na stránke:

Kliknúť 2x na modrý link