Extraliga

MSK Čadca A – ŠKST Bratislava 2:6 Body: (Petráš a Blažek po 0,5; Rezetka 1.)

Do Čadce pricestoval v piatok ráno majster z Bratislavy v zostave bez jednotky tímu Bai He. Aktuálny líder slovenskej i českej extraligy má však široký káder, tentoraz dal tréner Ľubomír Kokeš šancu Petrovi Šeredovi, Martinovi Gumáňovi a odchovancovi z Čadce Petrovi Krkoškovi. Zápas začal štvorhrou, po ktorej už tradične domáci viedli 1:0, keď stále lepšie hrajúci pár Blažek - Petráš zdolal Šeredu s Krkoškom hladko v troch setoch. Dvojhry však ukázali, na ktorej strane je kvalita, hostia vyhrali 6:2, keď o jediný bod sa prekvapujúco postaral mladý Roman Rezetka. Pri svojej premiére zdolal Petra Krkošku 3:1. Ostatní sa ku nemu nepridali, i keď Blažek potrápil Gumáňa a Petráš nedotiahol sľubný náskok 2:1 na sety a 8:4 na loptičky proti Šeredovi. Bratislava si tak odniesla tri body, pre domácich to bola dobrá rozohrávka na poobedňajší zápas.

MSK Čadca A – MSK Malacky 6:2 (Body: Petráš 3,5; Blažek 2,5.)

O 16:00 čakal domácich ľahší súper ako ráno, no Malacky boli v zápase veľkým favoritom. Do Čadce prišli v zostave s Indom Anthonym Amalrayom, slovenským juniorským reprezentantom Samuelom Novotom a nestarnúcim Jozefom Wiltschkom. V piatok poobede to bol však zápas dvojice Petráš - Blažek, ako tretí tentoraz nastúpil Juraj Mudrík. Petráš s Blažekom sú už najlepším párom celej ligy a potvrdili to víťazstvom nad dvojicou Wiltschka - Novota, keď toto stretnutie po veľkej dráme dospelo až do piateho setu, domáci ho vyhrali v pomere 11:8. V úvodných dvojhrách najskôr Mudrík podľahol Amalrayovi, no Blažek zdolal Novotu 3:0 a Petráš si poradil s Wiltschkom tiež v troch setoch. V druhom kole dvojhier Petráš zdolal Inda 3:1 a keď rovnakým pomerom si Blažek poradil s Wiltschkom, Čadca prekvapujúco viedla už 5:1. Za stavu 5:2 sa hral v hale najkrajší zápas celého dňa, Novota z Malaciek viedol s Petrášom už 10:7 v piatom sete, no domáci hráč famózne odvrátil tri mečboly a vyhral pre Čadcu rozhodujúci šiesty bod. Domáci podali s Malackami famózny výkon a ukázali, že v prvej šestke extraligy nebudú v mladej zostave hrať piate koleso u voza.