Extraliga dorast

19. marec 2011 / Nitra A – Čadca 5:5 (Body: Maják 2,5; Rezetka 1,5; Mudrík 1.) / Veľká Mača – Čadca 2:8 (Body: Maják a Rezetka po 3,5; Mudrík 1.) / Nitra B – Čadca 3:7 (Body: Maják a Rezetka po 2,5; Mudrík 2.)

V sobotu sa hralo posledné kolo extraligy dorastencov a dorasteniek v stolnom tenise. MSK Čadca v zložení Marián Maják, Roman Rezetka a Juraj Mudrík spolu s náhradníkom Ladislavom Kullom cestovali do Veľkej Mače. V ceste im stála najmä Nitra A, ktorá bola prvá v tabuľke a tak zápas MSK, ktoré bolo v tom čase druhým tímom extraligy bol jasným šlágrom kola. Čadčania vstúpili do zápasu výborne, keď Maják s Rezetkom zúročili zohratosť z prvej ligy a v úvodnej štvorhre zdolali pár Mucha – Pavolka v piatich setoch. Nitrania boli v stretnutí miernymi favoritmi, čo začali zúročovať vo dvojhrách. Prvé kolo bolo jasne v réžii ŠOG, keď Ježo zdolal Majáka, Mucha zvíťazil nad Rezetkom a do tretice si slovenská juniorská jednotka Michal Pavolka poradil s Jurajom Mudríkom. V druhom kole dvojhier boli úspešnejší opäť Nitrania, no Marián Maják stretnutie víťazstvom nad Michalom Pavolkom zdramatizoval. Zápas Majáka s Pavolkom bol najväčšou drámou celého dňa, dobre hrajúci Čadčan vyhrával už 2:0 a 10:8, dva mečboly nevyužil a nestačilo mu ani vedenie vo štvrtom sete v pomere 7:3. Húževnatý Nitran sa nakoniec zlomil až v piatom sete, Čadčan Maják znížil na 2:5. MSK potom kraľovali v posledných troch dvojhrách, no remíza 5:5 v konečnom dôsledku Nitre stačila. Zverenci Jarolíma Mika tak vyhrali základnú časť extraligy dorastencov, o titul tak budú hrať najmä proti druhej Čadci na domácej pôde. Čadčania boli v ďalších dvoch zápasoch jasne úspešní, Veľkú Maču zdolali 8:2 a rezervu Nitry 7:3. V týchto zápasoch dostal šancu i Ladislav Kulla, jeho debut v extralige bol spočiatku nervózny, no v poslednom zápase sa 13 ročný rodák z Čierneho rozohral a podal sympatický výkon.