Extraliga

25. marec 2011 / Satex BA – MSK Čadca A 6:2 (Body: Blažek a Petráš po 0,5; Mudrík 1.)

V predohrávanom zápase 12. kola na pôde bratislavského Satexu boli hostia slabším tímom, no s dvoma juniormi v zostave výrazne potrápili tretí tím tabuľky. Do štvorhry nastúpili Petráš s Blažekom, ktorí už ako je zvykom vyhrali double poľahky 3:0, tento raz zdolali Illáša s Gasymovom. Na 2:0 zvýšil Juraj Mudrík, ktorý prekvapil Martina Jaslovského a skvelým výkonom tak vyhral svoj prvý zápas odvetnej časti. To bolo však zo strany hostí všetko, aj keď jednotka Čadčanov Petráš prehral zápasy s Jaslovským a Illášom 2:3. Ako tretí za MSK nastúpil Roman Rezetka, ten potrápil najmä Illáša. Satex zvíťazil 6:2, hostia však podali bojovný výkon.

25. marec 2011 / MSK Malacky – MSK Čadca 4:6 (Body: Petráš 3,5; Blažek 2,5; Rezetka 1.)

Malačania si dobre pamätajú ťažkú prehru z Čadce v pomere 6:2 a ešte lepšie si zapamätajú piatkový poobedňajší duel na domácej pôde, v ktorom im na štvrté miesto, zaručujúce semifinálovú účasť uniklo o vlások. Domáci nastúpili bez opory z Indie Anthonyho Amalraya, ktorý má dlhodobé zdravotné problémy. Hostia potrebovali plný bodový zisk, ak chceli zaútočiť na štvrtú priečku. Zápas sa začal nečakane, Wiltschka s Novotom si poradili s tradičným párom MSK v pomere 3:2. Ako kľúčové sa ukázali úvodné dvojhry. Petráš po dráme zdolal Novotu 3:2, ktorému tak vrátil porážku za MSR vo dvojhre a na vedľajšom stole po dlhom hodinovom súboji bol úspešný aj Blažek, keď zdolal Jozefa Wiltschku 3:2, keď v piatom sete musel Čadčan čeliť jednému mečbolu. Zápas s Wiltschkom otočil aj Petráš, ten prehrával v piatom sete už 8:4, no po ďalšej koncovke v piatom sete boli na koni hostia. Ešte len 15 – ročný Roman Rezetka nemal svoj deň a podľahol Wiltschkovi a Novotovi, no dôležité tri body a víťazstvo získali Čadčania po výhre nad slabou trojkou Malaciek. Blažek už v závere striedal Mudríka, ktorý nepodal výkon ako v Satexe, ale jeho prehra s Novotom už nemohla nič zmeniť. Hostia ukázali, že majú silný mladý tím s dobrou lavičkou, veď pri zhliadnutí štatistík extraligy je ľahké zistiť, že v tejto sezóne hrali extraligu len traja hráči z juniorskej kategórie, všetci traja za MSK Čadca a všetci nastupujú v zápasoch, v ktorých musia bodovať. Mladý tím z Kysúc sa tak pred posledným zápasom doma s Račou prekvapujúco pobije o štvrtú priečku, pričom víťazstvo bude znamenať postup Čadce, prehra postup bratislavskej Rače a pri remíze by sa mali tešiť z postupu Malacky. Rozhodne sa už budúcu sobotu.