Propozície    Zoznam prihlásených

Skupiny         Kvalifikácia         Hlavná súťaž         Konečné výsledky

Fotogaléria

Slovenský pohár mládeže najmladších žiakov

Za účasti 52 hráčov sa v nedeľu uskutočnil Slovenský pohár mládeže najmladších žiakov v stolnom tenise. Hostiteľom bola Čadca, ktorú zároveň reprezentovali Samuel Cyprich, Filip Delinčák, Martin a Michal Kapustovci. Z Čadčanov sa najviac darilo najstaršiemu z nich, Samuel Cyprich, rodák zo Svrčinovca ako 10. hráč slovenského rebríčka bol v skupine nasadených. V nej vyhral dva zápasy. Zdolal Michala Feča z Vranova a Dominika Sviatka z Valalík zhodne 3:1, nestačil len na slovenskú dvojku Dalibora Dika z Námestova. Automaticky sa tak dostal medzi najlepších 12 hráčov, kde narazil na Juraja Petrlíka z Topoľčian. Samo vyhral 3:0 a v boji o semifinále ho čakala slovenská jednotka Martin Kysel. Hráč MSK Čadca mu však podľahol v troch setoch. Treba však dodať, že hráči ako Kysel či Diko, premožitelia Samuela Cypricha a neskorší finalisti turnaja, hrajú stolný tenis od dva roky dlhšie ako Čadčan. Ak bude Samo aj naďalej poctivo trénovať, týchto hráčov v najbližšej dobe bude určite zdolávať, veď skalp Námestovčana Dika už má. V boji o umiestnenie vyhral ešte jeden zápas a obsadil tak pri účasti kompletnej slovenskej špičky výborné siedme miesto. Okrem neho hrali i ďalšie tri nádeje, Martin a Michal Kapustovci a Filip Delinčák. Chlapcom sa darilo menej, no tí majú v najmladšej kategórii ešte stále čas. Pozitívom je, že každý z nich vyhral jeden zápas a pochytil ďalšie cenné skúsenosti. Turnaj v Čadci mal nakoniec spomínané oravské finále, Kysel z Tvrdošína v ňom zdolal Dika z Námestova 3:1.

V sobotu Čadca organizuje ďalší slovenský pohár, tentokrát budú bojovať dorastenky. Farby Čadce bude hájiť Adriána Cisariková, momentálne hráčka Havířova.