Akcie

2.- 6. februára 2011 / V Hodoníne si zmerali sily so svetovou špičkou

Od stredy do nedele sa v českom Hodoníne konal turnaj svetového medzinárodného okruhu kadetov a juniorov. Jeden z najsilnejších turnajov celej európskej série v tomto roku absolvovali na radosť stolných tenistov aj Čadčania Adriána Cisariková a Marián Maják. Obaja v juniorskej kategórii ešte len začínajú a tak sa od dvojice z mesta Čadca nedali čakať medailové umiestnenia. V jednotlivcoch sa dvojici z Kysúc nedarilo, Marián Maják ani Adriána Cisariková nepostúpili zo základných skupín. Kým Majákovi sa nedarilo vôbec, Cisariková svoj zápas nezvládla psychicky, nad Holanďankou Overbeeke viedla už 3:0 v piatom rozhodujúcom sete, no na hráčku z krajiny tulipánov nestačila. V zápasoch o umiestnenie sa už viedlo Čadčanom viac, Cisariková zdolala Ugne Baskytute z Litvy a Maják zdolal Čecha Koblížka a Bielorusa Nazarovicha.

Marián Maják si všetko vynahradil v súťaži družstiev, kde nastúpil spolu s Nitranmi Pavolkom a Muchom. Chlapci postúpili zo základnej skupiny a vo vyraďovacích bojoch si poradili s Maďarskom 3:1. K víťazstvu pomohol i Marián Maják, ten zdolal hneď v úvodnej dvojhre maďarskú jednotku Tamása Lakatosa. Slováci nakoniec ostali na raketách silného Ruska, ktorému podľahli hladko 0:3.

Cisarikovej tím vôbec nepomohol

Adriána sa v Hodoníne predstavila v drese rezervy Slovenskej republiky spolu so Selickou a Barčiakovou z Nitry. Dievčatá nepostúpili zo základnej skupiny, keď oba zápasy prehrali. Silné Češky a Srbky neboli zrovna najľahším žrebom, no béčka si už musia zvyknúť na silnejších súperov. Dievčatá najskôr podľahli Češkám hladko 0:3, outsiderom boli aj proti Srbkám, jediné víťazstvo a prehru 1:3 zariadila Cisariková, ktorá odvrátila s Evou Totovou dva mečboly a vyhrala piaty rozhodujúci set 12:10. Cenný skalp silnej súperky si tak pridala aj Cisariková.

5. február 2011 / Rezetka v Maďarsku strieborný

Roman Rezetka reprezentoval mesto Čadca v nedeľu na medzinárodnom turnaji János Molnár Cup, kde opäť podal už tradične famózny výkon. Asi sedemdesiat účastníkov sa zúčastnilo na tomto populárnom memoriáli v Budapešti. Roman Rezetka vyhral svoju základnú skupinu a od osemfinále zdolal postupne Vladimíra Ancu z Rumunska v pomere 3:1, nervy drásajúci zápas sa odohral najmä v boji o semifinále, tak obranár z Čadce zvládol piaty set s Jeszenskim v pomere 3:2. V semifinále si Roman poradil s Domonkosom Kovácsom, reprezentantom Maďarska 3:0. Keď to nezvládol žiadny zástupca Európy, na Romana nakoniec prišiel Číňan Do Phuong, ktorý ho vo finále porazil 3:1. Potešením je, že Rezetka sa rýchlo uchytil v juniorskej kategórii a domov sa tak vrátil so striebornou medailou.