30. týždeň 2020

2. miesto Polák - Ódor, 5. - 8. miesto Cisárik . Olešňan

Zmiešaná štvorhra

3. - 4. miesto Polák - Guassardo

Štyri cenné kovy si priviezli čadčianski stolní tenisti z majstrovstiev Slovenska najmladšieho žiactva v Bratislave, na ktoré si právo štartu vybojovalo 32 najlepších chlapcov a 24 dievčat.O tri z medailí sa postaral Peter Polák, slovenská dvojka. Ten v súťaži dvojhier potvrdil svoje kvality, vyhral šesť zápasov v rade a predral sa až do finále. Tam už nestačil na najväčšieho favorita šampionátu Pavla Kokavca z Nitry. Peter dokonal úspešnú sezónu ziskom striebra vo štvorhre a bronzu v mixe. S bronzovou medailou na krku sa na Kysuce vracal aj Marco Cisárik. Jeho výkon bol príjemným prekvapením celého šampionátu, veď na majstrovstvách štartoval zo 17. miesta a medzi favoritov na zisk medaily rozhodne nepatril. Marca však naštartovalo dôležité päť setové víťazstvo v skupine nad Simonom Jantulíkom z Kysuckého Nového Mesta, ktoré ho nasmerovalo medzi šestnásť najlepších hráčov Slovenska. Cisárik pridal aj ďalšie dve tesné výhry a postupne to dotiahol až do semifinále. Tam nestačil na svojho oddielového kolegu Petra Poláka.Výkon Marca Cisárika je o to cennejší, že v kategórií najmladších žiakov bude bojovať aj v ďalšej sezóne. Región Kysuce zastupovali na majstrovstvách Slovenska najmladších žiakov aj ďalší Čadčan Oliver Olešňan a Simon Jantulík z Kysuckého Nového Mesta. Obaja podali sympatický výkon, v skupine vyhrali po jednom zápase.

Peter Polák strieborný a Cisárik bronzový