24. týždeň 2019

Post date: Jun 18, 2019 7:26:53 AM

Dejiskom slovenského šampionátu v stolnom tenise v kategórii najmladšieho žiactva boli cez víkend Valaliky. Na východ Slovenska cestovali aj hráči z MSK Čadca. Vynikajúci výkon za zelenými stolmi podala Alica Kubjatková. Talentovaná hráčka Mestského stolnotenisového klubu Čadca získala až tri cenné kovy – dva strieborné a jeden bronzový. Vo dvojhre prechádzala majstrovstvami ako nôž maslom, keď oba zápasy v skupine i ďalšie dva duely vo vyraďovacej časti vyhrala bez straty setu.V semifinále narazila na Carolinu Korf, ktorú zdolala po piatich setoch. Päťsetová dráma sa konala aj vo finále. Žiaľ, Bianka Diková bola už nad sily našej hráčky .K striebru vo dvojhre pridala Kubjatková kov rovnakého lesku vo štvorhre po boku Dikovej, v mixe brala Alica bronz po spolupráci s Holubčíkom. Na majstrovstvách Slovenska, kde postúpilo na základe celoročných výsledkov 32 najlepších chlapcov a 24 najlepších dievčat, bojovali v drese Čadce aj Soňa Gerátová, Peter Polák, Timotej Podmanický a Oliver Olešňan.

Majstrami Slovenska v kategórii najmladšieho žiactva pre rok 2019 sa vo dvojhrách stali Damián Flóro a Bianka Diková, obaja hráči ŠK Prievidza.

Dvojhry chlapci: 9. - 16. Olešňan, Polák, 25. - 32. Podmanický                                                             Skupiny, 2. stupeň

Dvojhry dievčatá. 2. Kubjatková, 9. - 16. Gerátová                                                                                 Skupiny  2. stupeň

Štvorhry chlapci: 5. - 8. Polák - Podmanický, 9. - 16. Olešňan - Štancel                                                Výsledky

Štvorhry dievčatá: 2. Kubjatková - Diková, 5. - 8. Gerátová - Kolesárová                                             Výsledky