42. týždeň 2018

Post date: Oct 14, 2018 6:55:50 AM

1. Goldír , 2. Kapusta , 3. Budinský , 4. Palušek

Čadčianski stolní tenisti sa vrátili zo Slovenského pohára mládeže v kategórií staršieho žiactva so striebornou medailou. V konkurencii 95 hráčov z celého Slovenska sa o zisk kovu postaral Michal Kapusta. Čadčan opäť ťažil zo svojho výborného servisu a keď sa aj podľa slov reprezentačného trénera Sašu Dragaša výborne „hral“ s loptičkou, dokráčal až do finále. Michal, ktorý má na svojom konte pohárové víťazstvo ešte z čias najmladšieho žiactva, uspel po dlhšej odmlke, a tak otázky, do akého tréningového centra ho Čadčania dali, boli takpovediac na mieste. Mladší z bratov Kapustovcov musel na ceste do finále vyhrať až sedem duelov. Prvá ťažká skúška ho čakala v osemfinále, kde vyradil oddielového kolegu Radoslava Šrama v pomere 3:1 na sety. Vo štvrťfinále pokoril Patrika Nemčeka z Kútov 4:1 a v semifinále aj Samuela Palušeka v pomere 4:2. Jeho víťazné ťaženie sa zastavilo až vo finále, kde nestačil na bývalého hráča Čadca Jakuba Goldíra, s ktorým prehral 4:1. „Hralo sa mi veľmi dobre. Navyše sa pri žrebe na mňa trošku usmialo šťastie. Nezľakol som sa a využil som to. Po turnaji som zničený, ale šťastný,“ prezradil Michal Kapusta. Okrem neho bojoval vo Veľkých Úľanoch aj spomínaný Radoslav Šramo, ktorý obsadil 13.-14. miesto. Farby Čadce hájili aj Peter Svrček ml. a Andrej Fritz. Obaja však neprešli sitom základných skupín.      / R.B /