Okrúhle jubileum

Post date: Oct 25, 2017 9:24:7 AM

Zľava: Milan Mariak, Rado Blažek

Telegram Radkovi...

Keď v rodine Blažekovcov narodil sa prvý syn, že športovec bude slávny vtedy nikto netušil.Veľmi rýchlo povyrástol, začal chodiť do školy, naučil sa písať, čítať, sám si robil úlohy.Šikovný bol od malička, energie veľa mal, nuž ho jeho hrdý otec hneď na ping-pong zapísal.Po celé dni v telocvični usilovne trénoval a už ako malý chlapec na turnajoch vyhrával.Po základke na gympel šiel, hrával ping-pong stále, veľmi rýchlo pričuchol vám ku víťazstvu, sláve.Túžil byť vždy skvelým hráčom, s vlastným menom na drese,chcel aby ho spoznávali nielen v našom okrese.Do Blavy sa teda  vybral, tam trénoval, študoval, napokon sa domov vrátil a za Čadcu vyhrával.S Valárikom pochodili veľké mestá, krajiny, vicemajster európsky bol v okrese jediný.Chcel študovať na vysokej, potom si to rozmyslel. Byť novinár na Kysuciach- to bol jeho jasný cieľ.Popri práci aktívny je, v hale trávi voľné chvíle. Je tam veľa zábavy a nemá čas na baby.Dlhé roky s Bundym v tíme extraligu hráva, ak mu nejdú krátke servy s chuti ponadáva.Rozčúli sa, nohou kopne a odhodí raketu, no keď sa mu dariť začne , víťazstvo je opäť tu.21 dlhých rokov ping-pongu sa venuje, to čo vie on, ďalej šíri, našu mládež trénuje.Berie deti na skluzafky, futbal s nimi hráva, na turnajoch pri zápasoch múdre rady dáva.Na akciách v našom klube spočiatku hrá formu, no po chvíli ostrieľa sa a dá svoju normu.Keď sa stretne s východniarmi je to vopred prehrané, jeho sivá oktávia ostáva spať pri hale.Chce byť štíhly, atraktívny, svoje telo dotvára, po tréningu chrumečky dá so Šramom u Drotára.V Čadci zatiaľ nenašlo sa preňho dievča stvorené, preto sa chce presťahovať kúsok ďalej na Čierne.Želáme mu zdravie, lásku, úspech, šťastie, elán, silu,nech v tých ďalších rokoch žitia nepremárni ani chvíľu.Pokoj v duši, dobré servy a víťazstiev veľa, zo srdca ti praje, želá----- ping-pongová rodina celá.

Extraligový hráč, tréner mládeže, člen výboru MSK Rado Blažek oslavuje dnes okrúhle narodeniny.

Rado výbor MSK v mene všetkých členov Ti praje pri príležitosti Tvojho jubilea hlavne veľa zdravia, šťastia, lásky a veľa osobných, pracovných i športových úspechov v ďalších rokoch života. Taktiež Ti patrí poďakovanie za prácu ktorú si pre klub vykonal a vykonávaš, ale aj za prezentáciu úspechov a činnosti klubu na stránkach týždenníka My - Kysuce.

Je na mieste aby sme naším členom ale hlavne naším mladým hráčom ako motiváciu poskytli zopár informácii zo športovej kariéry dnešného jubilanta. Opýtali sme sa na jeho začiatky toho u ktorého začínali desiatky chlapcov a dievčat trénera Kormanca. Tréner hovorí  Rado ako tretiak začal so stolným tenisom a zdôrazňuje, že okrem nesporného talentu mal veľkú chuť trénovať a hrať keď k tomu bola príležitosť. Netrvalo dlho a musel som s ním prestať hrávať, lebo som  už len prehrával a tam moja práca  skončila  dodáva tréner Kormanec. Pri spomienkach nemôže zabudnúť s hrdosťou pripomenúť najväčší Radov úspech z roku 2002 keď na ME mládeže v Moskve vybojoval v zmiešanej štvorhre s Oľgou Dzelinskou striebornú medailu a tiež zápas v dvojhre jednotlivcov o postup do semifinále s neskorším víťazom, ktorý Rado prehral 2 : 3.

Radov prirodzený talent a húževnatosť sa začali prejavovať aj vo výsledkoch na domácich i zahraničných turnajoch ako napr.  v dvojhre  3. miesto v roku 1999 a v roku 2000 2. miesto na memoriáli Jánoša Molnára v Budapešti. Je skôr výnimkou ako pravidlom aby hráč na Majstrovstvách SR vybojoval medaily v dvoch kategóriach. Rado to dokázal. Na M SR  jednotlivcov v roku 2001 vybojoval päť pódiových umiestnení. V kategórii starších žiakov 2. miesto v dvojhre, majster SR v štvorhre, 3. miesto v zmiešanej štvorhre a v kategórii dorast 3. miesto v dvojhre a 3. miesto v štvorhre. O rok neskôr to ešte vyšperkoval na M SR 2002  šiestimi pódiovými umiestneniami. V kategórii starších žiakov majster SR v štvorhre a zmiešanej štvorhre a 3. miesto v dvojhre. V kategórii dorast majster SR v zmiešanej štvorhre, 2. miesto v dvojhre a 3. miesto v štvorhre. Ako štrnásťročný v roku 2001  spolu s Petrášom  a Mariakom vybojovali postup do tvoriacej sa extraligy a na jeseň už v extralige hrával.

V tomto období sa o stolnom tenise písalo zriedkavo. Ale dopátrali sme sa k článku z 1.11.2001  kde sú uverejnené výsledky stolnotenisových stretnutí. Článok začína: Extraliga: SK HCH Čadca - Rača Bratislava B 16 : 2, Jakubec a Poliaček po 4, Petráš a Blažek po 3. A tento článok končí: Rakúsko: Na medzinárodnom turnaji o Dunajský pohár za účasti celkov Rakúska, Maďarska a Slovenska v kategórii mladších žiakov kaučovaných štátnym trénerom Ľudovítom Valárikom z Čadce obsadili jeho chlapci 1. miesto a rovnako bol prvý v jednotlivcoch jeho Čadčiansky zverenec Rado Blažek.

Na Slovensku určite nenájdete hráčov, ktorí by spolu odohrali nepretržite toľko stretnutí ako Rado s Pavlom Petrášom. Znie to skoro neuveriteľné, ale táto dvojica tvorí základ nášho extraligového družstva už jedenástu  sezónu. Nie je možné všetko pospomínať veď dvadsaťjeden rokov v stolnom tenise nášho oslávenca je naozaj veľa, ale veríme, že Rado má ešte pred sebou vzhľadom na svoj vek ešte veľa športových úspechov.