V novej sezóne prvýkrát na domácej pôde

Post date: Oct 26, 2014 7:37:14 AM

Extraligisti a prvoligisti sa prvýkrát predstavili domácim priaznivcom. V piatok naši extraligisti nastúpili proti nováčikovi súťaže Polstrav  Bystričany A bez Mariána Majáka , ktorého nahradil Juraj Mudrík. Nikto nepredpokladal, že stretnutie bude také dramatické. Stretnutie, ktoré trvalo viac ako tri hodiny prinieslo päť päťsetových zápasov, z ktorých naši vyhrali štyri. Najdramatickejší bol posledný zápas v ktorom Mudrík za stavu 5 : 4 nastupoval proti Dragašovi, ktorého predtým zdolali Petráš a Blažek zhodne 3 : 2. Mudrík zápas nezačal dobre prvý set prehral 9 : 11 a druhý v dramatickom závere 14 : 16. Ani najväčší optimisti nepredpokladali obrat v zápase a už sa zmierili s remízovým stavom stretnutia.  V treťom sete dramatickú koncovku skvele zvládol Mudrík keď vyhral 13 : 11. Tento set zanechal psychické stopy na Dragošovi, ktorý hoci sa snažil na výborne takticky hrajúceho Mudríka už nenašiel zbraň a zvyšné dva sety prehral zhodne 7 : 11. Mudrík víťazstvom 3 : 2 rozhodol stretnutie a naši zvíťazili 6 : 4.

V sobotu nastúpili naši proti ŠKST Ružomberok A. Stretnutie bolo ešte viac dramatické ako v piatok a až šesť zápasov bolo päť setových a oproti piatku naopak v piatich zvíťazili hostia. Stretnutie sa vyvíjalo v náš prospech viedli sme 4 : 1 potom nastal obrat  Blažek, Majak, Petráš prehrali svoje zápasy zhodne 2 : 3 a hostia vyrovnali na 4 : 4. Potom Maják zvíťazil nad Ježom 3 : 1. A osude stretnutia teraz rozhodoval Blažek v priamom súboji s mladým Kaššayom.  Nesmierne dramatický zápas. Prvý set  zvládol lepšie Blažek keď zvíťazil 15 : 13, lenže nasledujúce dva sety prehral 6 : 11 a 10 : 12. V štvrtom sete sa vrátil do zápasu keď zvíťazil 11 : 9. V piatom sete v dramatickej koncovke mal viac športového šťastia Kaššay a set vyhral 12 : 10 a celý zápas 3 : 2 a tým zabezpečil Ružomberku cennú remízu 5 : 5.

Naši prvoligisti po nepresvedčivých výkonoch v prvých troch stretnutiach vonku mali na konte dve remízy a jednu prehru. V sobotu v tradičnej zostave Mudrík, Kapusta, Mariak, Kubalík  nastúpili na stretnutia s odhodlaním odčiniť neúspešný vstup do sezóny. A toto odhodlanie naplnili do poslednej bodky. Svojim súperom nedali najmenšiu šancu presadiť sa. Rimavskú Sobotu zdolali 13 : 1 a Rožňavu B 14 : 0.