SPM - starší žiaci a Mildeho memoriál

Post date: Sep 02, 2014 7:56:24 AM

Ružomberok bude cez víkend žiť stolným tenisom. V basketbalovej hale Koniareň v sobotu 6.9.2014 sa bude konať 49. ročník Mildeho memoriálu a v nedeľu 7.9.2014 sa uskutoční prvý turnaji Slovenského pohára mládeže v tejto sezóne. Ako prví zabojujú o body do SPM starší žiaci. Na turnaji sa zúčastnia aj naši žiaci. Starší žiaci: Radovan Cyprich a Samuel Cyprich. Mladší žiaci: Martin Kapusta a Filip Delinčák. A získať cenné skúsenosti v konfrontácii so staršími žiakmi pôjdu na turnaj  aj naši najmladší žiaci: Michal Kapusta a Jakub Goldír.

Radovan Cyprich na výbornom druhom mieste, víťaz Daniel Oráč a tretí v poradí Patrik Bučko.

Konečné poradie turnaja

Na prvom turnaji SPM  v Ružomberku dosiahol výborný výsledok Radovan Cyprich keď obsadil druhé miesto, v boji o postup do finále zdolal v dramatickom boji nasadenú dvojku turnaja  hráča ŠK ŠOG Nitra  Štefana Peka 3 : 2. Vo finále podľahol Danielovi Oráčovi z Vranova 1 : 3. Radkovi k dosiahnutému výbornému výsledku v úvode sezóny srdečne blahoželáme a prajeme ďalšie športové úspechy. Samuel Cyprich obsadil na turnaji 13 – 16 miesto. Z kvalifikačných skupín okrem Samuela Cypricha postúpil aj Filip Delinčák a aj prekvapujúco aj Michal Kapusta ešte stále  najmladší žiak , ktorý kvalitnými výkonmi si poradil so súpermi aj o tri roky staršími. V skupine len horšie skóre ho pripravilo o postup z prvého miesta. A v boji o postup do hlavnej súťaže podľahol vo vyrovnanom zápase o dva roky staršiemu Patrikovi Fuskovi 1 : 3 a obsadil konečné 33 – 48 miesto. Miškovi taktiež srdečne blahoželáme a prajeme ďalšie športové úspechy. Filip Delinčák obsadil 49 – 50 miesto. Viac sme možno očakávali od Martina Kapustu, ktorý nepostúpil z kvalifikačnej skupiny, možno trocha športového šťastia vo vyrovnaných zápasoch ho pripravilo o postup a obsadil celkové 51 – 67 miesto. Jakubovi Goldírovi neprial žreb keď v kvalifikačnej skupine dostal hráčov o štyri roky a o 3 roky starších. Kubko  z oveľa staršími žiakmi podal kvalitné výkony a obsadil konečne 51 – 67 miesto z 86 štartujúcich. Výkony našich chlapcov sú prísľubom do nastávajúcej sezóny 2014/2015.

Web stránka ŠKST Ružomberok,