Predčasné finále

Post date: Nov 09, 2014 12:40:50 PM

Veľké Uherce usporiadali druhý turnaj SPM v kategórii najmladšie žiactvo. Na turnaji súťažilo 83 chlapcov a 35 dievčat. Náš klub reprezentovali deviati chlapci z toho štyria boli nasadení do elitnej šestnástky. Naši najmladší pokračovali na víťaznej vlne, ktorú odštartovali na prvom turnaji SPM. Marián Piala a Fedor Kállay kvalifikačné skupiny vyhrali suverénnym spôsobom a z prvého miesta postúpili do ďalších bojov. Postúpil aj nováčik na turnajoch Andrej Fritz, ktorý v päťčlennej skupine skončil na druhom mieste. Smolu mal v ďalšom kole keď musel bojovať proti klubovému spoluhráčovi, skúsenejšiemu Mariánovi Pialovi, ktorému  podľahol 0 : 3 a obsadil celovo 33 – 48 miesto. Ďalší nováčikovia v drese MSK Marek Šutek a Dominik Holeščák zo skupín nepostúpili. Marián Piala v ďalšom kole si poradil aj s Mudrákom zo ZŠ Vráble hladko 3 : 0 a postúpil do hlavnej súťaže. Fedor Kállay v boji o postup do hlavnej súťaže podľahol Pavolkovi z Vranova  v dramatickom zápase 2 : 3  a v boji o 17 – 20 miesto podľahol Nikolasovi Blaškovi z Michaloviec tiež 2 : 3 a obsadil celkové 21 – 24 miesto. Nasadená šestnástka začala súťaž poobede. Michal Kapusta a Jakub Goldír potvrdili rebríčkové postavenie a zo skupín postúpili z prvého miesta. Smolu mal Radoslav Šramo, ktorý porazil nasadenú štvorku turnaja Jakuba Šventa z Vrútok 3 : 2, ale nečakane podľahol Marekovi Šutiakovi z Otrhánok 0 : 3. V skupine obsadil tretie miesto a o lepšie umiestnenie musel ešte bojovať a bojoval veľmi dobre. Najskôr  porazil Mriža z Topolčian 3 : 0 a následne aj Romana Belopotočana z Tvrdošína 3 : 0 a prebojoval medzi najlepšiu osmičku. O postup do semifinále podľahol nasadenej dvojke Nicolasovi Kubalovi z Trnavy 1 : 3 a v boji o piate miesto  podľahol Dávidovi Belopočanovi z Tvrdošína 1 : 3 a obsadil celkovo veľmi pekné 6.miesto. Samuelovi Kubjatkovi sa nedarilo  obsadil v skupine 4 miesto a tiež musel bojovať o lepšie umiestnenie a bojoval veľmi dobre, postupne zdolal Vranaya  z Košíc 3 : 0 a Srnca z Otrhánok 3 : 1  a zas neúprosný žreb mu postavil do cesty klubového spoluhráča Mariána Pialu, ktorému podľahol 1 : 3 a obsadil celkovo pekné  11 – 12. miesto. Marián Piala v boji o deviate miesto podľahol Romanovi Belopotočanovi z Tvrdošína 1: 3 a skončil celkovo na peknom desiatom mieste..  Michal Kapusta a Jakub Goldír svoje zápasy o postup do semifinále hladko vyhrali. Neúprosný žreb oboch postavil proti sebe už v semifinále a tak sa odohralo predčasné finále, lebo obaja boli na turnaji najlepší. čo potvrdili aj v ďalších zápasoch o umiestnenie. Vo výbornom dramatickom zápase nakoniec zvíťazil Michal Kapusta 3 : 1. Svoju dominanciu potvrdili obaja naši chlapci, Jakub Goldír v boji o tretie miesto porazil Jakuba Šventa z Vrútok hladko 3 : 0. a Michal Kapusta vo finále nedal šancu Nicolasovi Kubalovi a zvíťazil  3 : 0 a stal sa zaslúžene víťazom druhého turnaja SPM v kategórii najmladších žiakov.

KONEČNÉ VÝSLEDKY , Fotogaléria , MY Kysuce o turnaji