Jubilejný 10. ročník Veľkej ceny Prahy 2014 30. máj - 1. jún 2014

Post date: May 26, 2014 1:48:57 PM

Na turnaji sa zúčastnilo celkom 285 hráčov z 12 krajín. Najviac hráčov bolo v kategórii mladší žiaci. Na turnaji boli aj naši chlapci: Radovan Cyprich, Samuel Cyprich, Martin Kapusta, Filip Delinčák, Michal Kapusta a Jakub Goldír. V súťaži družstiev v kategórii starších žiakov štartovalo 21 dvojíc. Radovan Cyprich s Marekom Johnom z Ružomberka skončili na 6 mieste. V kategórii mladších žiakov štartovalo 31 dvojíc. Samuel Cyprich s Tobiašom Pindurom z Ružomberka ani  Martin Kapusta z Andrejom Freundom z Malaciek zo skupín nepostúpili a hrali súťaž útechy. S.Cyprich a T.Pindura skončili na 17 mieste a M.Kapusta s A. Freundom na 19. mieste. V kategórii najmladších žiakov štartovalo 23 dvojíc. Michal Kapusta s Jakubom Goldírom nepostúpili zo skupiny, Filip Delinčák s Radekom Moravkom z ČR postúpili a obsadili 11. miesto. Michal Kapusta s Jakubom Goldírom  hrali v súťaži útechy a  skončili na 17. mieste.

V súťaži jednotlivcov starších žiakov súťažilo 43 hráčov, Radovan Cyprich postúpil do 2 kola a obsadil 8 - 16 miesto. V kategórii mladších žiakov štartovalo až 71 hráčov, Martin Kapusta nepostúpil zo skupiny a Samuel Cyprich postúpil a obsadil 16 - 32 miesto. V kategórii najmladších žiakov štartovalo 56 hráčov, postúpili Filip Delinčák, Michal Kapusta a Jakub Goldír. Z druhého kola nepostúpili a obsadili celkové 16 - 28 miesto.