Jakub Goldír víťazom SPM - NŽ vo Vranove nad Topľou

Post date: Oct 15, 2015 7:36:1 AM

Vranov nad Topľou bol v sobotu dejiskom prvého kola SPM najmladších žiakov. Čadčiansky stolný tenis reprezentovali siedmi chlapci. K už ostrieľaným bojovníkom Jakubovi Goldírovi, Radoslavovi Šramovi, Samuelovi Kubjatkovi, Andrejovi Fritzovi a Dominikovi Holeščákovi sa pridali premiérovo aj Dominik Gerát a Matúš Imrišík. Zlato si vybojoval minuloročný víťaz Slovenského pohára a Majster Slovenska Jakub Goldír, ktorého však mal vo finále na lopate v sobotu dobre hrajúci Ivan Kulich. Lučenčan viedol 2:0 na sety, za stavu 2:1 a 10:8 mal dva mečboly, pričom pri tom druhom zaváhal v jasnej pozícii. Pevnejšie nervy mal však hráč MSK, ktorý otočil štvrtý set na 13:11, piaty vyhral hladko 11:6 a potvrdil tak rolu favorita. Radoslav Šramo, nasadená trojka, nemal vo Vranove nad Topľou svoj deň, keď prehral svoje dva úvodné zápasy v skupinách nasadených hráčov. Známy bojovník to však nakoniec vytiahol na veľmi slušné piate miesto. Veľmi potešil Samuel Kubjatko, ktorý sa v hlavnej súťaži vypol k výborným výkonom a dotiahol to na siedmu priečku, najvyššie z hráčov narodených v roku 2006. Zo skupín postúpili aj Andrej Fritz 21.-24. miesto a Dominik Holeščák 25.-30. miesto, výhru na svoje konto si pripísal aj Dominik Gerát 31.-37. miesto. Na svoj prvý vyhratý zápas si bude musieť počkať ešte Matúš Imrišík. Prekvapením bol počet súťažiacich žiakov 47, pre porovnanie v minulej sezóne na prvom turnaji , ktorý sa konal v Čadci  súťažilo 69 žiakov.

Konečné výsledky žiaci

Senzačná správa prišla v sobotu z Topoľčian. Na historicky prvý turnaj nastúpila v sobotu Alica Kubjatková (ročník 2008). Talentovaná čadčianska stolná tenistka získala na svoje konto na svojom vôbec prvom súťažnom podujatí dva cenné skalpy, pričom zdolala aj 20. hráčku Slovenska Petru Krajčovičovú z Majcichova. Alicka tak skončila na 27.-31. mieste, spolu s Alexandrou Juhásovou z Košíc najlepšie z hráčok narodených v roku 2008.