Jakub Goldír víťazom Slovenského pohára najmladších žiakov

Post date: Mar 30, 2015 6:59:30 AM

STO Valaliky usporiadali v nedeľu 29.3 štvrtý záverečný turnaj v kategórii najmladšie žiactvo. Medzi chlapcami súťažili aj ôsmi naši najmladší. Aj na tomto turnaji sa potvrdila naša dominancia v tejto kategórii. Do elitnej šestnástky

sme mali zaradených až šiestich našich chlapcov. Zo skupín postúpili z prvého miesta priamo do štvrťfinále  Goldír a prekvapujúco aj Piala. Z druhého miesta  postúpili Kapusta, Šramo, a Kállay a o postup do štvrťfinále museli zabojovať, čo sa podarilo Kapustovi a Šramovi. O postup do semifinále Kapusta prehral s Goldírom 1:3, Piala s Blaškom z Michaloviec 1:3 a taktiež 1:3 prehral Šramo s Pšenkom z Novej Dubnice.

Jakub Goldír  pokračoval vo víťaznom ťažení a po hladkom víťazstve nad Blaškom  3:0 si vo finále poradil hladko 3:0 aj so Šventom z Vrútok a stal sa zaslúžene bez jednej prehry víťazom turnaja a zároveň aj víťazom Slovenského pohára v tejto sezóne. V boji o piate miesto Kapusta porazil Pialu 3:2 a Šramo prehral s Kubalom z Trnavy 2:3. O piate miesto Kapusta vzdal zápas s Kubalom a  obsadil 6. miesto. V boji o siedme miesto Piala porazil Šrama 3:1. Kállay skončil na 11-12 mieste, Kubjatko na 21-24 mieste , Fritz na 33-38 mieste a na 50-60 mieste Holeščák.

My Kysuce napísali