Filip Delinčák trikrát na stupni víťazov

Post date: May 12, 2014 10:34:16 AM

Na Majstrovstvách SR jednotlivcov v kategórii najmladšie žiactvo sme mali v súťaži chlapcov až piatich naších najmladších žiakov najviac zo všetkých klubov, ktoré sa M SR zúčastnili. Náš klub reprezentovali: Filip Delinčák, Michal Kapusta, Jakub Goldír, Radoslav Šramo a Samuel Kubjatko. V základných skupinách boli nasadení Delinčák trojka rebríčka, Goldír sedmička rebríčka a Michal Kapusta osmička rebríčka. Delinčák a Kapusta postúpili do 2 kola z prvého miesta a Goldír z druhého miesta keď prekvapujúco prehral s 22 hráčom rebríčka Bystričanom z Karlovej Vsi 1 : 3. Šramo s Kubjatkom v premierovej účasti bojovali, ale na svojích súperov ešte nestačili, ale získali ďalšie cenné súsenosti. Najúspešnejší z naších bol Filip Delinčák, ktorý získal striebornú medailu v štvorhre s Kamilom Pachom z STO Valaliky, bronzové medaily v dvojhre a miešanej štvorhre s Ninou Višňovskou z N. Zámkov. Michal Kapusta nesklamal, skončil vo všetkých disciplínach na 5 - 8 mieste. Ako jediný hráč dokázal zobrať set suverénnemu Adamovi Klajberovi z ŠK Poproč , ktorý získal tri zlaté medaily v boji o postup do semifinále. Viac sme čakali v štvorhre od dvojice Goldír - Kapusta, ktorá v boji o postup do semifinále podľahli dvojici  Csermák - Danci z N. Zámkov po dramatickom boji 2 : 3, keď v zápase viedli už 2 : 1. Michal Kapusta v zmiešanej štvorhre s Adriánou Balúchovou z STK Rybník v boji o postup do semifinále podľahli dvojici Klajber - Sisková , ktorá získala titul majstra SR. Jakub Goldír mal smolu keď o postup do semifinále narazil na oddielového kolegu Delinčáka, ktorému podľahol 1 : 3 a obsadil celkové 9 - 16 miesto, čo je trocha sklamanie, ale Jakub bude v kategórii najmladších žiakov ešte dve sezóny.

Gratulácia od KSTZ:

11.05.2014 16:27

V Čadci sa konali republikové majstrovstvá v kategórii najmladšieho žiactva. Za náš kraj dosiahol najlepší výsledok Filip Delinčák z Čadce. Obhájil svoje rebríčkové postavenie a obsadil konečné 3.miesto. Gratulujeme.

MY Kysuce napísali