8. týždeň 2016

Post date: Feb 23, 2016 9:6:50 AM

R. Blažek  o turnaji SPM - MŽ v Moravskom Svätom Jáne:

Stolnotenisová scéna nepamätá, že by jeden klub reprezentovalo na turnaji štrnásť hráčov. O tento unikátny rekord sa postaral Mestský stolnotenisový  klub z Čadce, ktorý tak potvrdil svoje výnimočné postavenie v práci s talentovanou mládežou. Presne sto jeden účastníkov sa stretlo v sobotu 27. februára na treťom kole Slovenského pohára mladších žiakov. Zo spomínanej početnej výpravy Čadčanov sa najviac nádejí vkladalo do slovenskej rebríčkovej trojky Filipa Delinčáka, do poradia na popredných priečkach chcel prehovoriť aj Michal Kapusta, ale aj vekom ešte len najmladší žiaci, Radoslav Šramo a slovenská sedmička Jakub Goldír. O dobré umiestnenie bojovali aj ostatní chlapci. V Sekuliach, v dejisku turnaja, zaspomínal na minuloročný triumf v rámci najmladších žiakov veľmi slušným výkonom Radoslav Šramo. Ten výborne zahral v elitnej skupine (hrá prvých 16 hráčov), keď porazil vyššie postaveného Dominika Sviatka z Valalík. Jeho cestu zastavil však Jakub Švento, neskorší bronzový medailista, Radoslav to nakoniec dotiahol na 13. - 16. miesto. Pomalšie sa rozbiehal Michal Kapusta. Ten, žiaľ, v skupine opäť nezvládol kľúčové momenty, keď' dva zápasy stratil napriek vedeniu 2:1 na sety. Michal, ktorý sa v posledných týždňoch prezentoval výbornými výkonmi v nižších mužských súťažiach, zabral v ďalších kolách turnaja a skončil nakoniec na 11. - 12. mieste. Pohodlne tak potvrdil svoje postavenie v elitnej šestnástke. Finálové ambície mal na Záhorí určite Filip Delinčák. Ten začal svoje plány napĺňať v skupine nasadených, do ďalších bojov postúpil z prvého miesta. Žiaľ, k súbojom proti najlepším dvom hráčom Slovenska Adamovi Klajberovi a Félixovi Ivančovi nedošlo. Filip nestačil na v sobotu výborne hrajúceho Jakuba Šventa, a tak sa musel uspokojiť „len" so šiestou priečkou. Hororový vstup do turnaja zažil Jakub Goldír. V skupine prehral s papierovo najslabším hráčom a vyzeralo to zle-nedobre. Paradoxne, tento moment minuloročného majstra Slovenska najmladších žiakov nakopol a po sérii víťazstiev okrem iného nad silným Kamilom Pachom z Valalík sa Goldír prepracoval do semifinále. Tam napriek výbornému výkonu nestačil na skúsenejšieho Ivanča. Žiaľ, Jakubovi nevyšiel ani zápas o bronz. So Šventom ťahal Čadčan dlhú šnúru víťazstiev, v boji o tretie miesto viedol 8:4 v piatom sete, no radoval sa nakoniec Švento. Toho možno nazvať ako sobotňajšieho kata Čadčanov, veď' na turnaji zdolal okrem Goldíra aj Delinčáka, Kapustu a Šrama. Víťazom celého turnaja sa stal Adam Klajber, ktorý vo finále porazil Félixa Ivanča 3:1 na sety.