4. týždeň 2016

Post date: Jan 24, 2016 10:47:22 AM

Samuel Cyprich tretí vo Vrútkach v 3. kole SPM - SŽ

V sobotu 23. 1. 2016 sa  vo Vrútkach konalo 3. kolo SPM v kategórii SŽ. Štartovalo 82 žiakov a medzi nimi aj deviati naši žiaci. V skupinách nasadených Samuel Cyprich postúpil z prvého miesta a postupne sa prebojoval až do semifinále kde nestačil na Pinduru z Ružomberka, ktorému podľahol 1 : 3.   V boji o tretie miesto zdolal Kysela z Tvrdošína 3 : 0. Tretím miestom potvrdil svoju doterajšiu tretiu priečku v  rebríčku. Ostatní naši chlapci museli bojovať o postup v kvalifikačných skupinách. Zo skupín postúpili z prvého  miesta Delinčák,  Kapusta Martin, Kapusta Michal a Goldír, z druhého miesta postúpil Badura. Ostatným našim chlapcom sa až tak nedarilo a nepostúpili do ďalšieho kola. Kállay a Šramo skončili na treťom mieste a celkové obsadili 49. - 64. miesto. Piala skončil na štvrtom mieste a v skončil na 65. - 80. mieste. V druhom kole uspeli len Delinčák a Michal Kapusta. Martin Kapusta, Goldír a Badura svojim súperom podľahli a celkovo obsadili 33. - 48. miesto. Michal Kapusta v ďalšom zápase podľahol o tri roky staršiemu Gregorovi z Karlovej Vsi 0: 3 a obsadil celkovo 25. - 32. miesto. Filip Delinčák sa prebojoval do hlavnej súťaže kde o postup do šestnástky podľahol, Samuelovi Fečovi z Vranova 0 : 3. V ďalšej fáze zabojoval a postupne vyradil Jaloveckého z Pezinka, Pacha z Valalík a Drába z Michaloviec. V boji o deviate miesto podľahol Klajberovi z Mokraniec  1 : 3. Aj tak celkové desiate miesto je výborné umiestnenie ešte mladšieho žiaka a v neoficiálnom rebríčku k 1.3.2016 sa dostal do nasadzovanej šestnástky.

Konečné výsledky