2. ročníku Veľkonočného turnaja v Horní Bečve.

Post date: Apr 06, 2015 7:34:49 AM

Hlavní organizátori TJ Sokol Horní Bečva a ZŠ TGM Horní Bečva privítali v telocvični základnej školy 31 mladších a 24 starších žiakov.

Na medzinárodnom podujatí súperili hráči z českých oddielov TJ Sokol Horní Bečva, TJ Nový Jičín, Sokol Vsetín, TJ Rožnov pod Radhoštem, TJ Frenštát pod Radhoštem a SK Frýdlant nad Ostravicí, slovenské farby hájili  šiesti chlapci z MSK Čadca a OŠKST Lietavská Lúčka.

Mečbal nevyužil

V silnejšej konkurencii mladších žiakov reprezentovali Čadčanov Filip Delinčák, Jakub Goldír, Marián Piala a Andrej Fritz. Na radosť trénerov postúpili zo skupinovej fázy všetci štyria hráči, pričom výkonom potešil najmä Andrej Fritz, pre ktorého to bola premiéra na turnaji medzinárodného rangu.

V hlavnej súťaži to najďalej dotiahli Filip Delinčák a Jakub Goldír. Obaja sa dostali až do semifinále, kde však vystavil Delinčákovi stopku Adam Štalzer hladko v troch setoch. Pomerne prekvapujúco mohol vo finále Delinčákovho premožiteľa zdolať vekom ešte len najmladší žiak Jakub Goldír, ktorý, žiaľ, nevyužil mečbal za stavu 2:2 a 10:9.

Vzhľadom na systém na dve prehry si Jakub Goldír ešte musel obhájiť druhú priečku. V súboji o striebro sa stretol so svojím oddielovým kolegom Delinčákom. Chlapci si to po dohode rozdali len na jeden set. Ten vyhral Goldír 11:9 a definítnve tak skončil druhý.

Bratia valcovali

Súťaž starších žiakov bola jednoznačnou záležitosťou Samuela a Radovana Cyprichovcov. Tí zdolali všetkých súperov, ktorí im stáli v ceste a dotiahli to až do bratovražedného finále. Viac šťastia mal v ňom mladší Samuel, ktorý tak získal zlatú medailu!

Konečné poradie

Mladší žiaci: 1. Adam Štalzer SK Frýdlant nad Ostravicí, 2. Jakub Goldír MSK Čadca, 3. Filip Delinčák MSK Čadca, ... , 7.-8. Marián Piala MSK Čadca, 13.-16. Andrej Fritz MSK Čadca.

Starší žiaci: 1. Samuel Cyprich MSK Čadca, 2. Radovan Cyprich MSK Čadca, 3. Pavel Černota TJ Rožnov pod Radhoštem.