HISTÓRIA‎ > ‎

DOMOV

 
Stolnotenisový klub, ktorý vznikol v roku 1971, kedy sa v družine na ZŠ Rázusova začal hrať stolný tenis pod vedením Ľudovíta Valárika. Klub vstupoval do tohto športu s cieľom vychovávať a starať sa o mládež.  Ľudovít Valárik je predsedom stolných tenistov dodnes. Cieľom s akým vstupuje oddiel do každej sezóny je naďalej sa venovať najmä mládeži. V súčasnosti je toho dôkazom, že v našich radoch nájdete štyroch slovenských reprezentantov: Mariána Majáka, Juraja Mudríka, Romana Rezetku, a Adriánu Cisarikovú. Títo hráči sa pravidelne zúčastňujú vrcholných svetových podujatí ako sú majstrovstvá Európy a sveta mládeže, majstrovstvá sveta stredných škôl a ďalších.
 
V súčasnosti má oddiel osem mužských družstiev A - H, pričom Čadca má zastúpenie vo všetkých ligách od extraligy, až po poslednú 7. ligu, výnimkou je v tejto sezóne 3. liga. Za tie roky existencie stolnotenisového klubu si do športovej haly našlo cestu už niekoľko stoviek hráčov. Klub vychoval niekoľko úspešných slovenských reprezentantov. V roku 2000 vyhral prvú slovenskú ligu a v roku 2007 sa stal majstrom Slovenska v súťaží družstiev mužov.

Cieľom do budúcna je výchova ďalších a ďalších slovenských reprezentantov, udržanie sa medzi elitou v mužskej extralige a zároveň rozšírenie tohto jedného z dvoch najpopulárnejších športov celej verejnosti. Veď v ktorom športe sa stretnete s tak výraznou konkurenciou, kde sú družstvá rozdelené od extraligy, cez 1. až  7. a niekde po 8. ligu. Jednotlivé základné informácie o nás nájdete v rozličných sekciách.

Ľ.Valárik zakladateľ stolnotenisového oddielu videovizitka:
 
 
Ľudovít Valárik