ARCHÍV‎ > ‎ČLÁNKY 2012/2013‎ > ‎

Majsrovstvá SR mužov a žien

uverejnené 3. 3. 2013, 5:40 používateľom Karol Kapusta   [ aktualizované 2. 6. 2013, 4:14 ]

Od 28.2 -3.3. 2013 sa konali v Bratislave Majstrovstvá SR mužov a žien. Právo účasti na majstrovstvách mali majstri krajov a hráči prvej stovky aktuálneho rebríčka. Náš klub reprezentovali : Adriána Cisáriková, Pavel Petráš, Juraj Mudrík, Marián Maják a Marián Kapusta. V piatok sa uskutočnila kvalifikácia mužov o postup do druhého kola, v ktorom boli nasadení prví šestnásti z aktuálneho rebríčka medzi nimi aj naša jednotka Pavel Petráš.. Ženy kvalifikáciu neabsolvovali.

 

Z kvalifikácie postúpili priamo Juraj Mudrík a Marián Maják, ktorí svoje skupiny s prehľadom vyhrali. Postúpiť sa nepodarilo Mariánovi Kapustovi, ktorý aj napriek tomu, že zo zúčastnených bol v rebríčku na tom najhoršie, ale aj napriek tomu v skupine si poradil s Bírom z Galanty a len horšiemu skóre obsadil v skupine 4. miesto.

 

V druhom kole mužov prekvapujúco prehral Pavel Petráš s Péterom z N.Zámkov hladko 0 : 4 / -5,-7,-10,-6 /. Ani Marián Maják nestačil na T.Šeredu z Rače, ktorému vo vyrovnanom zápase podľahol 2 : 4 / -5,-5,8,8,-6,-8 /. Juraj Mudrík bol z našich najlepší keď sa prebojoval do šestnástky po víťazstve nad Ježom z Nitry 4 : 2 / -7,-10,9,-6,9,7, /. O postup do osmičky najlepších podľahol BAI He H.Brod / CZ /

 hladko 0 : 4 / -9,-5,-4,-6/. 

 

Adriána Cisáriková nepostúpila v dvojhre keď podľahla Denisy Malej z Trnávky po tuhom boji 3 :4 / -9,8,5,8,-7,-7,-8 /.Povestný kúsok šťastia jej chýbal , keď v zápase viedla  3 : 1 aby postúpila do ďalšieho kola.

 

V štvorhrách a mixe sme boli úspešnejší. V štvorhre mužov Petráš s Majákom si na úvod poradili so T.Šeredom a Novotom z Rače 3 . 1, ale v ďalšom kole podľahli skúsenejším legionárom Keinath, Karas, ktorí hrávajú v Nemecku 0 : 3. V štvorhre žien Cisáriková s Barčiakovou z Topoľčian po voľnom 1. kole nestačili na dvojicu Haringová, Vizinová, ktorým podľahli 1 : 3.

 

 Najlepšie umiestnenie sme dosiahli v mixe keď naša dvojica Cisáriková Petráš skončila na bronzovej priečke. Hneď v úvode sa postarali o prekvapenie keď porazili nasadenú dvojku pár Baláž Hudecová 3 :1, v ďalšom kole porazili pár Ježo ,Kokavcová 3 : 1a o postup do finále podľahli neskorším víťazom Pištej,Balážová 0 : 3.

 

Majstri SR na rok 2013

 

Dvojhry:  Peter Šereda DTJ H.Králové / CZ /

                 Barbora Balážová TUSEM Essen / GER /

 

Štvorhry: Pištej Cestas / FRA / - P.Šereda DTJ H.Králové / CZ /

                 Balážová TUSEM Essen / GER / - Hudecová TTC Villach / AUT /

 

MIX:         Pištej - Balážová

 

Comments