ARCHÍV‎ > ‎ČLÁNKY 2012/2013‎ > ‎

34. Polovica sezóny 2012/2013 sa skončila

uverejnené 16. 12. 2012, 21:37 používateľom Karol Kapusta   [ aktualizované 2. 6. 2013, 4:09 ]
Extraligisti v najvyššej súťaži príjemne prekvapili keď po základnej časti obsadili výborne 3. miesto, čím si vytvorili dobrú východiskovú pozíciu prebojovať sa medzi 4 družstva, ktoré budú bojovať o titul majstra Slovenska. Lídrom mužstva bol ako vždy Pavel Petráš, ktorý podával počas celej jesennej časti stabilné výkony a v úspešnosti je na výbornom piatom mieste keď z 26 zápasov prehral len 4 krát.
Radoslav Blažek potvrdil svoje postavenie tímovej dvojky a nemalou mierou prispel k výbornému umiestneniu a v štvohre s Petrášom patria medzi najúspešnejšie dvojice v extralige. Viac sa očakavalo od Mariána Majáka, ale aj on spolu s Jurajom Mudríkom dokázali, že patria medzi tých úspešnejších hráčov extraligy.
 
ˇ
Zľava: Juraj Mudrík, Radoslav Blažek, Marián Maják, Pavel Petráš
 
Od prvoligistov sme čakali viac. 6 miesto po jesennej časti nie je zlé, ale sme predpokladali, že sa umiestnime o pár priečok vyššie. Lídrom mužstva bol Juraj Mudrík, ktorý je v úspešnosti na 2 mieste, ale niektoré stretnutia ako extraligista mohol zvládnuť lepšie. Príjemný prekvapením boli výkony Mariána Kapustu, ktorý oproti minulým sezónam sa výrazne zlepšil v koncovkách a bol prirodzenou dvojkou družstva. Milan Mariak a Miroslav Kubalík nepodávali vždy vyrovnané výkony a striedali slabšie momenty s výbornymi.. Slabinou mužstva boli štvorhry, ktoré boli achilovou pätou a tie práve rozhodli, že konečne umiestnenie nie je lepšie.Štvorhry rozhodli o osude stretnutia vo viacerých zápasoch.
 
 
Zľava : Juraj Mudrík, Marián Kapusta, Milan Mariak, Miroslav Kubalík
 
Družstvo v tretej lige skončilo v polovici sezóny na 2. mieste, ale za lidrom súťaže družstvom zo Zákopčia výrazne zaostáva.Zbytočné straty bodov v Žiline v Radoľi a doma zo Stránskym zavinili výraznu stratu. Oporou týmu bol Tibor Valárik, ktorý vyrovnanými výkonmi pomohol družstvu a v tabuľke uspešnosti je na 2 mieste.Príjemným prekvapením bol Adam Šulgan, ktorý sa oproti minulosti posunul vpred a v tabuľke úspešnosti mu patrí 14. priečka. Sklamaním boli výkony Mareka Rezetku, ale i Milana Števíka, ktorí zaostali za svojími možnosťami a mužstvu nepomohli. Ambície postúpiť do 2. ligy sa pomaly rozplývajú, ale šanca stále žije, ale ďalšie zaváhania si družstvo dovoliť nemôže ak chce zabojovať o postup.
 
Zľava: Adam Šulgan, Milan Števík, Tibor Valárik, Marek Rezetka
Ċ
Karol Kapusta,
2. 6. 2013, 4:09
Ċ
Karol Kapusta,
2. 6. 2013, 4:09
Ċ
Karol Kapusta,
2. 6. 2013, 4:09
Ċ
Karol Kapusta,
2. 6. 2013, 4:09
Ċ
Karol Kapusta,
2. 6. 2013, 4:09
Ċ
Karol Kapusta,
2. 6. 2013, 4:09
Comments