ARCHÍV‎ > ‎ČLÁNKY 2012/2013‎ > ‎

25. Superliga: Chorvátsky majster potvrdil svoje kvality

uverejnené 7. 11. 2012, 5:01 používateľom Pavel Petráš   [ aktualizované 2. 6. 2013, 4:18 používateľom Karol Kapusta ]
MSK Čadca – STK Dr. Časl Záhreb  1:6

Vo štvrtom kole medzinárodnej superligy v stolnom tenise privítal MSK Čadca na domácej pôde chorvátskeho majstra.

Utorňajší deň bol sviatkom pre samotný stolný tenis a vôbec šport v Čadci. V športovej hale pri futbalovom štadióne sa predstavil druhý najsilnejší tím v histórii, aký tu kedy hral. Chorvátsky majster je zárukou európskej kvality, veď v minulom ročníku hral tento tím Ligu Majstrov a bol i vo finále superligy.

Petráš s Blažekom hrajú štvorhry veľmi dobre. Na domácich stoloch ťahajú dlhú šnúru víťazstiev, no dvojica Japec-Zeng Jia bola jednoznačne nad ich sily. Dr. Časl prišiel do Čadce v najsilnejšom možnom zložení a po celý čas jasne potvrdzoval svoje kvality.Maják s Blažekom síce mali svetlé momenty, niektoré sety prehrali tesne, Blažek mal aj viacero setbalov s Japecom, no na body to stačiť nemohlo.Na čestný úspech sa zmohol už tradične najlepší Čadčan Pavel Petráš. Ronalda Redjepa, skúseného člena širšieho kádra chorvátskej reprezentácie zdolal v štyroch setoch.

Opäť skromné, ale v tejto sezóne najpočetnejšie zastúpené publikum si prišlo na svoje, najväčším lákadlom bol určite Číňan Zeng Jia, ktorý ukázal kus svojho umenia. Stolní tenisti MSK Čadca ďakujú všetkým divákom, ktorí zavítali v utorok na stolný tenis.


Body: Petráš 1 – Zeng Jia a Japec po 2,5, Redjep 1.


Ċ
Karol Kapusta,
2. 6. 2013, 4:18
Ċ
Karol Kapusta,
2. 6. 2013, 4:18
Comments