ARCHÍV‎ > ‎ČLÁNKY 2011‎ > ‎

Extraliga dorastenci

Maják s Turčekom nestratili vo dvojici ani bod

Peter Turček, štvrťfinalista tohtoročných majstrovstiev Európy mládeže v Kazani v súťaži kadetov, dnes už ako juniorský 6. hráč aktuálneho slovenského rebríčka, bude v sezóne 2011/2012 na výnimočnom hosťovaní v rámci dorasteneckej extraligy v MSK Čadca. Spolu s Majákom by chlapci mali vytvoriť tandem, ktorý by mal minimálne obhájiť minuloročné striebro v tejto súťaži.

Skúsili si to už v úvodnom kole

Na výkony spomínanej dvojice sa MSK Čadca bude musieť spoliehať najmä v zápasoch s favoritmi na jedno z medailových umiestnení, keďže tretí a štvrtý hráč súpisky Čadčanov, Juraj Faťara a Ladislav Kulla nepatria medzi juniormi k špičke. Pre zdravotné problémy oboch spomínaných hráčov si zápasy vo dvojici doslova skúsili Maják s Turčekom už na prvom turnaji v Čadci. Ten sa konal v sobotu v športovej hale pri futbalovom štadióne, pričom sa tu stretli družstvá MSK Čadca, ŠKST Ružomberok, TJ Oravan Námestovo (domáca trojička), ktoré bojovali proti trojici tímov ŠKST Topoľčany, Stavoimpex Holíč a Bricon Trnava.

Nad ich sily bol len Stehlík

MSK hral úvodný zápas proti Holíču, v ktorého drese nastúpil i nepríjemný hráč Galanty Bálint Biró. Každý súper mal s Čadcou náskok 3:0 už pred zápasom, ako sme už spomínali, Čadčania hrali len dvaja. No prvé stretnutie bolo napriek tomu jasnou záležitosťou domácich, ktorí vo štvorhre a siedmich dvojhrách neprehrali ani set a zdolali Holíč 7:3. Druhý zápas sa skončil tiež víťazstvom Čadce, tiež výsledkom 7:3, i keď Kopányi potrápil Mariána Majáka. Juniorská slovenská jednotka však nakoniec zdolala kadetskú dvojku 11:9 v piatom sete. Tretí a posledný zápas zviedla Čadca proti Trnave. Tá v minulom roku skončila na štvrtej priečke, takže pre Čadcu bola najťažším súperom. To sa aj potvrdilo, keď Stehlík porazil Turčeka 3:1, no to bolo okrem troch W.O. zápasov zo strany Trnavy všetko. I keď Stehlík trápil Majáka, viedol 1:0 na sety a 8:6. Domáci hráč sa však postaral, že v sobotu ostali všetky body doma. Duo Maják – Turček zvládlo prvé kolo dorastencov na jednotku, veríme, že tento rok táto dvojica potrápi aj favorizované ŠOG Nitra.

Výsledky:

Čadca – Holíč 7:3 (Maják a Turček po 3,5)
Čadca – Topoľčany 7:3 (Maják a Turček po 3,5)
Čadca – Trnava 6:4 (Maják 3,5, Turček 2,5.)

Comments