ARCHÍV‎ > ‎ČLÁNKY 2011‎ > ‎

Akcie 10.12.2011

Maják pred Vianocami darčeky nerozdával, vyhral i na východe!

Adriána Cisariková a Marián Maják v septembri triumfovali na 1. Slovenskom pohári mládeže juniorov. Čadca vtedy získala dve zlaté medaily. Druhé kolo sa konalo túto sobotu. Kým Majákovi sa vo Valalikoch podarilo obhájiť titul, Adriáne sa darilo menej, keďže tentokrát jej nevyšla ani jedna koncovka zápasov.

Najviac prekvapujúco „hrýzol“ Galanťan Biró

Majáková prehra v skupine s Bálintom Biróm sa neukázala v konečnom dôsledku ako zlyhanie samotného Čadčana. Biró vyhral Majákovu skupinu číslo 1 a poslal tak Čadčana, suveréna juniorskej sezóny, do boja o postup medzi osem najlepších. Maják zdolal v boji o štvrťfinále hráča Centrálu Svidník Tomáša Dubeca 3:1, v zápase o semifinále narazil na Petra Turčeka, jeho spoluhráča z extraligy dorastencov. Mariánovi Turčekova hra nesedí, no Marián zápas zvládol v štyroch setoch. V semifinále narazila slovenská jednotka na Alexandra Valucha z Kysuckého Nového Mesta, s ktorým si poradil rovnako 3:1.

To, že Biró neporazil Majáka náhodou, dokazuje fakt, že finále obstarali nakoniec protihráči z prvej skupiny. Áno, Maják s Biróm zviedli odvetu. Galanťan predtým vyradil nasadenú trojku Romana Rezetku a nasadenú dvojku Michala Pavolku, oboch hráčov ŠOG Nitra. V jeden deň tak zdolal prvých troch hráčov slovenského rebríčka! Hovorí sa však, že dvakrát za deň silného súpera nezdoláš. Biró rozohral zápas s Majákom dobre, opäť ho trápil, no dráma sa nakoniec skončila šťastne pre Čadčana. Ten tak potvrdil famóznu formu a opäť stál na najvyššom stupni so zlatou medailou na hrudi. Výborný výkon podal i spomínaný Alexander Valuch. Ten vo svojich 15 rokoch obsadil štvrtú priečku, pričom v skupine zmietol zo stola ex-Čadčana Romana Rezetku v troch setoch a vo štvrťfinále porazil finalistu z 1. SPM Lukáša Kostelníka.

Premiérová domáca bodovačka jej nevyšla

Cisariková sa v 16 rokoch konečne dočkala. Slovenský pohár si zahrala i doma, žiaľ, ten jej nevyšiel tak ako chcela. Adriána mala v sobotu kus smoly. V skupine podľahla v neuveriteľnom zápase Galovej 2:3, keď najskôr vo štvrtom sete odvrátili 3 mečboly, v tom piatom zvrátila z 3:9 na 10:9, aby nakoniec nevyužila 4 svoje mečboly a piaty set prehrala 16:14. Napriek ďalším jasným víťazstvám skončila napokon na 6. priečke, na ktorú ju odsúdila najmä štvrťfinálová prehra so Silviou Selickou, rovnako v 5-setovej dráme. Adriána tak neobhájila titul z Topoľčian.