Akcie

Čadčianske nádeje sa v konkurencii nestratili

V sobotu 24. 9. sa uskutočnil 1. SPM najmladších žiakov v stolnom tenise. Do Valalík cestovali i zástupcovia MSK Čadca. Samuel Cyprich, Martin a Michal Kapustovci a Filip Delinčák svojimi výkonmi na východe republiky potešili.

Samuel Cyprich sa predral až medzi elitu

Najviac sa čakalo od svrčinovského rodáka Samuela Cypricha. Ten síce absolvoval medzi najmladšími žiakmi prvý slovenský pohár v živote, v rebríčku mu patrí až 45. priečka, no vo Valalikoch dokázal pretaviť poctivú prácu na tréningoch a ukázal, že čoskoro bude jedným z najlepších hráčov v rámci Slovenska. Veď väčšina hráčov, ktorých zdolal, hrá stolný tenis možno aj o rok dlhšie ako hráč MSK Čadca.

Samuel poľahky vyhral skupinu nenasadených, keď zdolal všetkých štyroch súperov hladko 3:0 na sety. V prvom kvalifikačnom kole si poradil i s Dávidom Kollárom z Považskej Bystrice, neskôr vyhral nad Dávidom Duranom, tiež z PB, a v boji o štvrťfinále zdolal domáceho Dominika Sviatka 3:1. Zastavila ho až aktuálna slovenská jednotka Martin Kysel z Tvrdošína. Samko nakoniec obsadil konečné 6. miesto, čo je jeho zatiaľ najväčším úspechom v kariére.

Nestratili sa ani ďalšie nádeje stolného tenisu v Čadci

Prvý zápas v živote vyhrali i Filip Delinčák a Michal Kapusta. Mladučkí stolnotenisti ešte len zbierajú skúsenosti, každý vyhraný zápas poteší. Filip zdolal v skupine Branka Šimuneka z Nových Zámkov a Michal si poradil s Richardom Tomčom z Valalík.

Postupom zo skupiny potešil Martin Kapusta. Ten zdolal Martina Duračku z Valalík a Michala Panáčka z Trenčianskeho Jastrabia hladko v troch setoch, postúpil tak z druhého miesta kvalifikačnej skupiny. V ďalších bojoch však nestačil na Teodora Tureka z Lazian, ktorému po dráme podľahol 1:3 a obsadil tak konečné 25. miesto. Výkony nových nádejí MSK Čadca sú po sobote veľkým prísľubom pre klub do budúcnosti.