ARCHÍV‎ > ‎ČLÁNKY 2011‎ > ‎

1.liga

MSK Čadca B – Nižná A 9:5 (Body: Rezetka 3,5; Mariak 1,5; Kapusta a Maják po 1,5; Valárik 1.)

Béčko hralo v sobotu kľúčové zápasy. Najskôr ráno privítalo silnú Nižnú, s ktorou muselo vyhrať, ak chcelo poobede rozmýšľať nad súbojom o prvé miesto v tabuľke proti Štiavnici. Doobedný zápas začal sľubne, po štvorhrách bol stav 2:0. Mariak s Kapustom tak boli konečne úspešní. Do úvodných dvojhier nastúpili Rezetka so Škopcom a Mariak s Drbiakom. Kým Rezetka otočil zápas so Škopcom, Mariak zvýšil na 4:0. V ďalších dvojhrách Kapusta podľahol Takáčovi a Maják zdolal Dedinského. Čadca viedla už 5:1, najlepší výkon podal Rezetka, ktorý chytil všetky tri body. Dobrý výkon podal i Mariak, po ďalšom bode pridali i Kapusta a Tibor Valárik, ktorý striedal Majáka. Čadca vyhrala 9:5 a chystala sa na poobedňajšie derby so Štiavnicou. 

MSK Čadca B – Banská Štiavnica 6:8 (Body: Rezetka a Maják po 2,5; Mariak 1.)

Zápas o prvé miesto v tabuľke bol od začiatku vyrovnaný, no rezerve chýbalo v sobotu šťastie. Po štvorhrách bol stav nerozhodný, Mariak s Kapustom prehrali svoju štvorhru v piatich setoch. V úvodných dvojhrách Rezetka rozbil Majerčíka a Mariak prehral s Demírom, jednotkou Štiavnice v piatich setoch. Potom Maják zdolal Šurku a Kapusta podľahol hladko Cagáňovi. Vyrovnaný stav pokračoval až do stavu 6:6, v ňom mali pevnejšie nervy skúsenejší hostia. Maják prehral s Demírom 3:0 a Kapusta po dráme nestačil na Majerčíka. Zápas sa skončil víťazstvom Štiavnice, ktorá tak vedie celú prvú ligu a postup do extraligy si už asi nenechá ujsť. Pre Čadčanov smola, že Mariaka a Majáka stále sužujú zdravotné problémy a svoje zápasy hrali len so sebazaprením.