Aktuality 2019‎ > ‎

24. týždeň 2019

uverejnené 18. 6. 2019, 0:26 používateľom Karol Kapusta   [ aktualizované 18. 6. 2019, 0:34 ]
Sobota 15.06.2019 09:00 M SR Majstrovstvá SR jednotlivcov najmladšieho   žiactva     Stránka turnaja
Nedeľa 16.06.2019 09:00 M SR Majstrovstvá SR jednotlivcov najmladšieho   žiactva

Prípravný zápas NŽ: MSK Čadca - Oravan Námestovo  19: 17

Dejiskom slovenského šampionátu v stolnom tenise v kategórii najmladšieho žiactva boli cez víkend Valaliky. Na východ Slovenska cestovali aj hráči z MSK Čadca. Vynikajúci výkon za zelenými stolmi podala Alica Kubjatková. Talentovaná hráčka Mestského stolnotenisového klubu Čadca získala až tri cenné kovy – dva strieborné a jeden bronzový. Vo dvojhre prechádzala majstrovstvami ako nôž maslom, keď oba zápasy v skupine i ďalšie dva duely vo vyraďovacej časti vyhrala bez straty setu.V semifinále narazila na Carolinu Korf, ktorú zdolala po piatich setoch. Päťsetová dráma sa konala aj vo finále. Žiaľ, Bianka Diková bola už nad sily našej hráčky .K striebru vo dvojhre pridala Kubjatková kov rovnakého lesku vo štvorhre po boku Dikovej, v mixe brala Alica bronz po spolupráci s Holubčíkom. Na majstrovstvách Slovenska, kde postúpilo na základe celoročných výsledkov 32 najlepších chlapcov a 24 najlepších dievčat, bojovali v drese Čadce aj Soňa Gerátová, Peter Polák, Timotej Podmanický a Oliver Olešňan.

Majstrami Slovenska v kategórii najmladšieho žiactva pre rok 2019 sa vo dvojhrách stali Damián Flóro a Bianka Diková, obaja hráči ŠK Prievidza.