SPM SŽ

uverejnené 25. 4. 2015, 12:05 používateľom Karol Kapusta   [ aktualizované 26. 4. 2015, 1:08 ]

1. miesto Oráč Daniel        MŠK VSTK Vranov nad Topľou
2, miesto Zelinka Jakub     TJ Lokomotíva Košice
3. miesto Peko Štefan        ŠOG Nitra

Turnaja sa zúčastnilo  celkom 81 žiakov. Za náš klub nastúpili 2 starší žiaci bratia Cyprichovci, mladší žiak Delinčák a šestica najmladších žiakov:  Goldír, Šramo, Piala, Kállay, Kubjatko a Fritz. Podľa predpokladov to najďalej dotiahol Radovan Cyprich, ktorý skončil na šiestom mieste. Samuel Cyprich obsadil 17 - 20 miesto. Filip Delinčák  postúpil zo skupiny z prvého miesta, v kvalifikácii porazil Pálenika z Rybníka 3:0 a v ďalšom kole podľahol o tri roky staršiemu Novotnému zo Spišskej Starej Vsi 0:3 a obsadil 25 - 32 miesto. Veľmi dobrým výkonom sa previedol Jakub Goldír, ktorý postúpil z druhého miesta a v kvalifikácii porazil o štyri roky staršieho Vica z Valalik 3:1  a v ďalšom kole narazil na oddielového spoluhráča Samuela Cypricha, ktorému podľahol po tuhom boji 2:3 a obsadil 25 - 32 miesto. Aj ďalší najmladší žiak Radoslav Šramo si počínal veľmi dobre. Zo skupiny postúpil z druhého miesta a v kvalifikácii ho vyradil o päť rokov starší Brablec z Lučenca 1:3 a obsadil 33 - 48 miesto. Aj 49 - 64 miesto Mariána Pialu a Fedora Kállaya je vzhľadom na kategóriu turnaja dobré umiestnenie. Samuel Kubjatko a Andrej Fritz skončili na 65 - 80 mieste.