Extraligisti tretie miesto neobhájili

uverejnené 20. 4. 2015, 1:43 používateľom Pavel Petráš
17. a 18. apríla 2015 sa v Holíči uskutočnila nadstavba extraligy mužov, kam sa prebojovali štyri najlepšie celky základnej časti. Čadca chcela napraviť neúspech z posledných zápasov v ktorých prišla o tretie miesto. V piatok večer sa Čadci do cesty postavil Holíč a napriek neúčasti jeho najlepšieho hráča podľa predpokladov ovládol semifinále keď stratil iba tri sety.

Stavoimpex Holíč - MSK Čadca "A"   6:0

V druhom semifinále stihol podobný osud hráčov Feromax Bratislava. Favorizovanými Vydranom kládli väčší odpor, no na prehre 6:2 to nič nezmenilo.

V súboji o tretie miesto mala vďaka výbornému záveru základnej časti lepšiu východiskovú pozíciu Bratislava, ktorej stačilo uhrať remízu. Čadca si však požičané chcela vziať nazad a od začiatku o medailu tvrdo bojovala. Krkoška s Petrášom vyhrali úvodnú štvorhu, no v zápätí vyrovnal Péter. Bratislava sa prvýkrát dostala do vedenia po päťsetovej bitve Krkošku s Kalužným, ktorý premenil v záverečnom sete až siedmy mečbal. Petráš sice vyrovnal no Péter proti Krkoškovi nezaváhal. Čadcu opäť vrátil do zápasu svojim druhým bodom Petráš ale po ďalšom päťsetovom boji sa z výhry nad Majákom tešil Palček. Petráš mohol vrátiť čadčanom nádej, no proti bol výborne hrajúci Péter ktorý vybojoval rozhodujúci piaty bod a rozhodol tak o zaslúženej bronzovej medaili pre Feromax Bratislava.

ŠKST Feromax Bratislava - MSK Čadca "A"   6:3
Body: Petráš 2,5; Krkoška 0,5
Comments