Extraligisti si skomplikovali obhajobu 3. miesta

uverejnené 13. 4. 2015, 3:50 používateľom Pavel Petráš
Družstvo MSK Čadca "A" v piatok vycestovalo do Ružomberka s cieľom upevniť si tretiu pozíciu v tabuľke. Plán nadobudol vážne trhliny hneď po úvodných zápasoch, keď Petráš s Blažekom prehrali štvorhru a v následných štyroch dvojhrách dokázal zvíťaziť len Blažek. Mladí ružomberčania potvrdzovali dobrú formu a Čadci nepomohlo ani vystriedanie frustrovaného Majáka Krkoškom. Za stavu 5:2 pre domácich ešte Petráš s Krkoškom znížili na 5:4, no Blažek v poslednom zápase nedokázal zastaviť dobre hrajúceho Pavolku a Ružomberok sa zaslúžene radoval z víťazstva.

Reparát mohli extraligisti zložiť v nedeľu v dohrávanom poslednom zápase základnej časti v priamom súboji o tretie miesto s ŠKST FEROMAX Bratislava. Domáci však opäť nezvládli štvorhru a po úvodných dvojhrách prehrávali 1:3. Ako rozhodujúce sa ukázalo zaváhanie Majáka s Péterom vďaka niekoľkým nevyužitým mečbalom v piatom sete. V nasledujúcich zápasoch hostia kontrolovali stretnutie a zvrat neprinieslo ani taktické vystriedanie Blažeka za Krkošku, ani trojbodové predstavenie Petráša.

Družstvo MSK Čadca "A" obsadilo po základnej časti štvrtú priečku a 17.4.2015 o 17:00 sa v semifinále stretne s domácim favoritom na titul Stavoimpexom Holíč.

ŠKST Ružomberok - MSK Čadca "A"   6:4
Body:  Petráš 2, Blažek a Krkoška po 1.

MSK Čadca "A" - ŠKST FEROMAX Bratislava   3:6
Body:  Petráš 3.
Comments